Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından sezon öncesi 96 amatör spor kulübüne malzeme yardımı yapıldı.

Sümer Sahası’nda yapılan malzeme dağıtım törenine, Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı, AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa P

alancıoğlu,Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Musa Soykarcı, malzeme yardımı yapılan kulüplerin idarecileri ve antrenörleri katıldı. Törende konuşan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, gençlerin spor yapmasını amaçladıklarını belirterek, “96 kulübümüze bir sezonda yaptığımız iki yardımdan birini yapıyoruz. Tesis konusunda takdir edildiğimizi ama yeterli olmadığını biliyoruz. Yeni sezonun başarılı geçmesini temenni ediyorum” açıklamasında bulundu.

SOYKARCI AMATÖRÜN SORUNLARINA DEĞİNDİ

Malzeme dağıtım töreninde konuşan Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Musa Soykarcı amatör camia olarak temennilerini sıraladı.

Soykarcı konuşmasında “Kayseri tesis konusunda örnek oldu ama maalesef yeterli değil. Sümer Sahalarının sentetik çim olmasını istiyoruz. Diğer taraftan Erkilete yapılan sahaların yanına Argıncık stadyumunda olduğu gibi amatör kulüpler için kulüp binalarının yapılmasını istiyoruz. Büyüklerimizden bu konuda destek bekliyoruz. Geçen sene Talasgücü Belediyespor U19 takımı Türkiye şampiyonu oldu. Takımımızı kutluyorum. Bundan sonraki senelerde başarılar diliyorum. Türkiye genelinde Altınordu hep konuşulur, Talasgücü Belediyespor da Kayseri’nin Altınordu’su olmaya adaydır. Ben buradan bütün takımlarımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

Törende kulüplere içerisinde 20 ayrım forması, 20 çift krampon, 24 çift tekmelik 4 maç topu, 5 antrenman topu ve 2 kaleci eldiveninden oluşan spor malzemesi dağıtıldı. İLYAS KAPLAN

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla