BAKANLARDAN KAYSERİSPOR’A ZİYARET

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayserispor kulübünü ziyaret etti.

Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kulüple ilgili bilgiler aldı. Burada açıklama yapan Bakan Bak, “Kayseri’ye bereketli geldik. Güzel yağmur yağıyor. Türkiye’nin dört bir yanında spor tesisleri inşa ediyoruz. Bunları bazen belediyelerimiz, bazen devletimiz, bazen de hayırseverlerimiz yaptırıyor. Türkiye dünyada spora en fazla yatırım yapan ülke durumunda. Doğu ve Güneydoğu’da da gençlerimize hizmet etmek için yatırımlar yapıyoruz. Bugün de bu tesislerden birinin açılışını yapacağız. Kayseripor’u da tebrik ediyoruz. İyi bir sezon geçirdi. Biz inanıyoruz ki sporun gücü terörü yenecektir” diye konuştu. Daha sonra kulüp yetkilileri ile basına kapalı görüşen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye yeni tesisler ve hedefler hakkında bilgiler verilirdi. Toplantı sonrası Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a Rize’nin plakası olan 53 numaralı forma verildi. Ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile Kayseri Valisi Süleyman Kamçı’ya da Kayserispor forması hediye edildi. İLYAS KAPLAN

 

BAK: “BÖYLE BİR TESİS AVRUPADA BİLE YOK”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, amatör spora önem verdiklerini söyleyerek, “harika bir tesis yapılmış” dedi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve içinde 44 gençlik kulübü barındıran Argıncık Amatör Spor Kompleksi açılışı törenine, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Ak Parti Kayseri Milletvekilleri Taner Yıldız ve İsmail Tamer, Vali Süleyman Kamçı, Gençlik ve Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyon Başkanı Ali Düşmez, Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Musa Soykarcı katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Harika bir tesis yapılmış. Bizim zamanımızda bu tesisler yoktu. Böyle bir tesis Avrupa’da bile yok. Amatör kulüplerinin yöneticileri birer kahramandır. Onlar şehrin gençlerini kötü alışkanlıktan korumaktadır. Gençler; sizlere sunulan bu hizmetleri iyi değerlendirin. Sizlerden; Avrupa, dünya olimpiyat şampiyonluğu istiyoruz. Biz de Gençlik ve Spor bakanlığı olarak amatör spor kulüplerine 75 milyon lira dağıtıyoruz. Hep birlikte bu ülkenin gençlerini uyuşturucudan uzak tutacağız. Şu anda dünyada spora en fazla yatırım yapan ülke Türkiye. Gençler size düşen kahvelere değil sahalara gelmek ve bu ülkenin bayrağını bütün dünyaya yaymak. Bunun için burası gibi tesislere gelin. Bu tesislerde emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

MALZEMEYİ ALAN KAÇTI

Argıncık sahasında amatör spor kulüplerine verilmek üzere getirilen spor malzemeleri yağan yağmur nedeniyle tören beklenmeden dağıtıldı.

Dolu ve yağmur yağışı yüzünden dışarıda yapılması planlanan tören içeriye alındı. Yağmur altında dağıtılması gereken malzemeler tören beklemeden dağıtıldı. Yağan yağmur ve ıslak zemin nedeniyle zorluk çeken amatör spor kulüp yetkilileri ve sporcuları malzemelerini alarak kulüp tesislerine götürdüler.İLYAS KAPLAN

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla