BUDA DOSTMODERN DARBE

   Herkesin bilodiği gibi Başbakan Davfutoğlu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında bir anlaşmazlık ve sürtüşme olduğu ayalardan beri söyleniyordu.

   Cumhudbaşkanı Erdoğan a yakın çevreler ve AKP liler böyle bir şeyin olmadığını söyleseler de bu çekişme 29 Nisan da AKP Genel idare kurulu tarafından Başbakan Davutoğlunun bazı yetkileri elinden alınınca her şey gün yüzüne çıkmış Başbakan Davutoğlunun görevi bırakıyorum demesi ile de her şey açık edilmişti.

   Şimdi AKP nin 22 Mayısta yapacağı olağanüstü Genel Kurulunda kimin genel başkan seçileceği ve başbakan olacacğı tartışılıyor.

   İki kişi yan yana geldiği zaman bunrları konuşuyor. Herkes bir birine Penguan rapornlarını ve kimin başabkan olacağını soruyor.

   Geçtiğimiz gün bir dost meclisinde konuşuyorduk. Bir birimeze bu soruları sorduk ve herkes gibi bizde çeşitli yorumlarda bulunduk.

   Herkes kendince bir şeyler söyleyip yorukm yaparken bir ar kadaşbir şey söyledi. 27 Nisan da  verilen muhturaya Posmodern darbe demişlerdi şimdi 4 Mayıs ta yaşan anlara da Dostmodern Darbe diyecekler. Tarih bunu böyle yazacak. Başbakan Davutoağlu ben Cumhurbaşkanımı kimseye yedirtmem derken Cumhurbaşkanı kendisini yeri. Bir çırpıra silip attı. İşte bunun adına da darbe diyorlar. Bana göre bu darbenin adı Dostmodern darbedir” dedi.

   Hatta daha da ileri gideder bir güzeteci olarak benim bunu yazmamı istedi ve böylece benimde bu darbeye isim bulan gazetec i olarak tarihe geçebileceğimi söyledi.

   Şöyle düşündüğüm zaman arkadaşın doğru söylediğini anladım. Onun söylediklerini bende tastik ediyorum.

   Bundan yaklaşık 20 ay önce Erdoğan Cumhurbaşkanı seçilince herkes yerine kim AKP Genel Başkanı ve Başbakan olacak diye düşünürken Cumhurbaşkanı Ahmet Davutoğlu ismini açıklamış yapıyan olaüğanüstü Genel Kurulda da tek aday olarak seçime görip kazanmış ve başbakan olmuştu.

   Davcutoğlu Başbakan olduktan sbonra her fırsatta kendisinin Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile eski dost olduğunu ve o ni derse yapabileceğini söylemeye başlamıştı.

Yapılan açıklamalara bakınca kimse bir gün gelip bu ikilinin yollarının ayrılacağını hiç tahmin etmiyordu.

   Başbakan Cumhurbaşkanı ne derse onu yapıyor ve verdiği hir emre ve talimata itiraz etmiyordu.

Hatta her fırsatta tek hedefinin Cumhudbaşkanı Erdoğan ı Başkan yapmak için çalışmak olduğunu söylüyordu.

Aradan çok geçmeden olanlar oldu ve kelinmenin tam anlamıyla bir Dostmodern Darbe gerçekleşti Davcutoağlu görevden alındı o dostluk ve arkad aşlıkda eskilerde kaldı.

   Cumhurbaşkanı taraftarı olaldukları ileri sürülen AKP liler tarafından yayınlandıoğı ileri sürülen Pelyikan raporlarında Davutoüğlu ve taraftarlarına olmadık hakaretler edilmeye başlandı.

   Olayı bu yönden ele alıacak olursak önce 29 Nisan da sonra da 4 Mayısta olanlar gerçekten bir darbedir ve adı na da kim ne derse desin Dostmodern bir darbe gerçekleşmiştir.

Bunun tarihin böyle yazıp yazmayaca ğını da zaman göstercektir.

#rifataçıkgöz

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla