DEMİR HUNAT TV’DE MUAYTHAİ’Yİ KONUŞTU

Hunat TV ekranlarında her Salı yayınlanan Hunat’ta Spor programına katılan Muaythai As Başkanı Halil Demir, geçen hafta yapılan organizasyon ve muaythai sporu ile ilgili konuştu.

İlyas Kaplan ve Salih Zeki Çetin’in sunduğu programda konuşan Halil Demir Cumartesi günü yapılan Türkiye ve Yunanistan Muaythai milli sporcularının karşılaştığı organizasyon hakkında konuştu. Demir konuşmasında, “Hemen hemen bütün amatör branşlardan bir çok insan o gün oradaydı. Amatör spor olarak biz de varız dedik. Tamam, futbol var, basketbol var ama amatör sporlar da var. Amatör branş neden göz ardı ediliyor? Bu şehre viyadük, yol park da lazım sporcu da lazım. Maalesef bir çok büyüğümüz kontak sporuna iyi bakmıyor ama yanlış düşünüyorlar. Benim sporculuk ve antrenörlük yaptığım zamanlarda çocuklarını kafalarını gözlerini kırarlar diye spora yollamayanlar sonrasında ‘ne olur alın buna da spor yaptırın’ diyorlardı.  Cumartesi günü Kadir Has Kongre ve Spor Salonu’nda muhteşem bir organizasyona imza attık. 2 ay uğraş sonucu bu geceyi düzenledik. En son maçı bittikten sonra Yunanlıları şehrimizi ve Kapadokya’yı gezdirdik. Uçağa binerken bizi tanıdıklarına mutlu olduklarını söylediler. Yabancılar futbolcular dünyanın paralarını alıyorlar. Onlara verilen para alt yapılara verilse çok daha iyi olur. Futbol’da basketbol’da diğer amatör branşlarda alt yapıya harcansa çok daha iyi olur. Muaythai de sistem sorununu hallettik. Federasyonda işleyiş çok güzel. Biz sistematik çalışırsak başarı gelir. Amatör kıymetlidir. Amatör sporda harcanan para alt yapıya gidiyor. Ben Kayseri’den iyi bir futbolcu alt yapısı olsun isterim, basketbol veya muaythai alt yapısı olmasını isterim.  Kayseri’de Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Murat Eskici bizim için bir şanstır. Federasyonlarımızın ayaklarının üzerinde durması lazım bunun için kulüplerin desteklenmesi lazım. Biz muaythai de başarılı kulüpleri desteklemeliyiz. Desteklemeliyiz ki onlarda daha ok sporcu çıkartmak için uğraşsınlar. Hafta sonu yapılan organizasyon sayesinde hem muaythai sporu daha geniş alanlara yayıldı. İnsanlar bu sporu tanıdı. sporcularımızı tanıdılar. Destek olunması lazım.

Muaythai federasyonu olarak amacımız yabancılar ile kora kor mücadele etmek ve daha çok sporcu yetiştirmektir” açıklamasında bulundu. HABER MERKEZİ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla