ELELE 2’İNCİ LİGE ÇIKTILAR

Kadınlar 3’üncü Lig’i yükselme grubunda son haftasında karşı karşıya gelen Kayseri Gençlerbirliği ile İstanbul temsilcisi Dudullu Spor 2’inci Lig’e yükseldiler.

Kadınlar 3’üncü Lig 9’uncu grubu lider olarak tamamlayan Kayseri Gençlerbirliği ile 3’üncü Lig 3’üncü Grubu lider olarak tamamlayan İstanbul Dudulluspor, Yükselme Grubu son maçında Kayseri Kadir Has Stadında karşı karşıya geldi. 2’inci Lig’e yükselmeyi garantileyen Kayseri Gençlerbirliği müsabaka öncesinde kupasını Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici ile Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Musa Soykarcı’nın ellerinden aldı. Konuk takım Dudullu maça ‘2’inci Lig’de Kayseri Gençlerbirliği’ne başarılar dileriz’ pankartıyla çıktı. Müsabakanın ilk yarısını konuk takım Zeynep Kerimoğlu’nun kaydettiği 2 golle 2-0 önde tamamlandı. Karşılaşma sonrası 2’inci Lig’e çıkan iki takım birlikte sevindiler.

KARAKAYA: UNUTAMAYACAĞIMIZ BİR AN YAŞADIK

Kayseri Gençlerbirliği Kadın Futbol takımı antrenörlerinden Enes Karakaya, hayatları boyunca unutulmayacak bir gün yaşadıklarını kaydetti. Karakaya konuşmasının devamında, “ Çok heyecanlıyız. Güzel bir gündü. Şahane ortam ve şahane bir stadyumda yaklaşık 5 bin kinin önünde güzel bir maç yaptık. 2’inci Lige çıktık. Büyük zorluklardan geldik. Çok çalıştık çok emek verdik. Asıl emeği kızlarımıza çok teşekkür ediyorum bütün takdir teşekkür kızlarımıza ait. Sene boyunca tüm güçleri ile takımı 2’ini lige çıkarttılar. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç sayesinde unutulmaz bir an yaşadık. Hayatımızda unutamayacağımız bir an yaşattı bize. Buradan sporcularımıza velilerimize ve bize destek veren herkese teşekkür ederiz” diye konuştu. İLYAS KAPLAN

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla