MHP’de aday adayları başvurularını yapmaya devam ediyor. İş adamı Ferhat Işık da Melikgazi Belediye başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı. Işık, konuyla ilgili şunları söyledi: “Milliyetçi hareket partisinden Melikgazi ilçe belediye başkanlığına aday olmak için partimizden müracaatımızı yaptık…
Bu başvurumuz bir şahsın tanıtılması, bir kişinin öne çıkartılması, reklamının yapılması hareketi değildir.
Bizler bu vatan bu millet için canını vermekten çekinmeyen bir davanın temsilcileriyiz. Ama yine bizler bu vatan bu millet için en güzeli en iyiyi layık gören bu yönde projeler geliştiren insanlarız.
Yerleşik tarımın ve kentleşmenin ustası olan atalarımızın 2000 yıllık enerjisini ve sorumluluğunu üzerimizde hissediyoruz. Yerkürenin en güleryüzlü iklimi ve en cömert toprakları üzerinde yaşadığımızın farkındayız. Bu servete sahip olmanın yüklediği vebalin sonucu olarak; Göreve Talibiz. Şahsım ilkokul çağlarımdan bu yaşıma kadar bu hareketten an bile uzak kalmadım, eğilmedim, evrilmedim.1996 yılına kadar Kayseri lise teşkilatlarında görev yaptım. 1996-99 yılları arasında Kahramanmaraş ülkü ocakları ve Sütçü İmam Üniversitesi teşkilatının hemen hemen her kademesinde görev yaptım. 1999 seçimlerinde MHP aday adayı danışmanlığını yaptım. Aynı yıl kurulan aile şirketimizde görev yapmak için memleketimize döndüm. 2001 yılında Melikgazi ilçe yönetiminde bulundum. 2005-2009 yılları arasında Mimarsinan belde başkanlığı görevinde bulundum. 2009 yerel seçimlerinde Mimarsinanlı hemşerilerimizin ısrarı ve teşkilatımızın takdiriyle Melikgazi belediye meclis üyesi adayı oldum. Yani dün lise teşkilatlarında kimle birlikteydiysek bugün hala birlikteyiz dün üniversite teşkilatlarında ocak yönetimlerinde kimle yol yürüdüysek, Mimarsinan belde başkanı iken kimler yönetimimizdeydiyse hala beraberiz. Yola çıktıklarımızla yolumuza devam ediyoruz. Sayımız artarken, dalından düşüp rüzgara kapılan yapraklarda oldu, ama dik duruşlu Bozkurt bakışlı dava adamı arkadaşlarımızla sırt sırta bu yolda yürümeye devam ediyoruz.
Neden aday olduk?
İnsan fırsatların gelmesini, fırsatlarda insanın gelmesini bekler. Eğer insan fırsatları değerlendirmezse, kazanan hep mazeret olur. Bizler mazeretlere sığınmadan, Milliyetçi Hareket Partimizin Büyük Türk Milleti’nin her ferdine sağladığı bu imkanları değerlendirip, büyük ülkülere, devasa hedeflere yürümek istiyoruz. Tüm kalbimizle inanıyoruz ki, biz hedeflere yürürken, kutlu hedeflerimiz bize doğru koşacaktır. İşte bu inanç ve imanla, önce Melikgazi ilçemize, sonrada Kayseri ve Türkiye’mize hizmet etme inancıyla aday olduk. Büyük Kurtarıcı Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.”, bu nedenle bizler çalışmak, yorulmak, üretmek zorundayız. Bu inançla bugün buradayız.
Ülkücülerin yönetim şeklini, millete hizmet sevdasını, yapılmamış projeleri nasıl gerçekleştirebildiklerini hemşerilerimize göstermek için “Biz Adayız” dedik.
Bizler ben değil biz diyeceğiz; yandaş değil vatandaş diyeceğiz liyakat sahipleriyle birlikte hizmet üreteceğiz. -SELMA KÖSEDAĞ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla