FUTBOLA KADIN ELİ

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde Türk futbolu adına önemli bir gelişme yaşandı. İki İngiliz devi UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonu Liverpool ile UEFA Avrupa Ligi şampiyonu Chelsea, Beşiktaş’ın ev sahipliği yaptığı Beşiktaş Park’ta karşı karşıya geldi. Bu karşılaşma ülke ekonomisi ve tanınırlık açısından ne kadar önem arz etse de bir o kadar önemli diğer konu da maçın hakeminin kadın olmasıydı.

Dev karşılaşmayı Fransız kadın hakem Stephanie Frappart yönetti. Maçın ardından herkes tarafından takdir toplayan kadın hakem, kadınların da futbolda önemli bir yerde rol alabileceğini kanıtladı. Futbol camiasında büyük yankı uyandıran bu durum Türk futbolu adına kadınların yönetimde yer aldığı karşılaşmalar, hali hazırdaki futboldan daha keyifli hale gelir mi sorusunu akıllara getirdi.

Tam da ülkemizde “Cemil Usta Sezonu” adı verilen lig başlamışken, federasyonun kadınların rol aldığı futbol müsabakalarını değerlendirmeleri söz konusu olsa fena olmazdı. Çünkü, futbolda kadının yeri sadece tribün olmamalı ve ülkemizde futbol çığırından çıkmaya yüz tutmuşken artık kadın eli Türk futboluna değmeli.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla