İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı Kilim Sosyal Bilimler Lisesi’nde sabah kahvaltısında öğrencilerle bir araya geldi.
İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı’yı okula gelişinde Okul Müdürü Abdulvahap Gökalp ve öğrenciler tarafından karşılandı.
Programa İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Osman Karaca,Hacı Kaya ve İl Milli Eğitim şube müdürü Şemun Akman katıldı.
Kahvaltıda öğrencilerin masasına oturan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı bir süre öğrencilerle sohbet etti.
Kahvaltının ardından Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından okullarda uygulanmaya başlanan “Fatih Projesi” kapsamında akıllı tahta ile EBA uygulamalarını yerinde görmek için 9. Sınıfların matematik dersine katıldı.
Burada konuyla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, “Halk arasında akıllı tahta olarak bilinen, bilimsel adı etkileşimli tahta, halihazırda ilimizde lise ve dengi kurum olarak 140 kurumda kullanılmakta olup, tahta sayısı3 bin 542’dir. Ortaokul ve İlkokul düzeyinde etkileşimli tahta bulunan kurum sayısı 324, tahta sayısı: 4980‘dir. Toplamda ilimizde 476 okulda 8 bin 512 etkileşimli tahta bulunmaktadır. Bakanlığımız tarafından planlamaya alınan ve kurulumu devam eden 194 okulumuzda internet erişimi ve alt yapı gibi çalışmalar devam ediyor. Önümüzdeki yılda planlamaya alınan okul sayısı 422’dir” diye konuştu.
Basın açıklamasından sonra öğretmenler odasına geçen İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı öğretmenlerle bir süre sohbet etti. İl Milli Eğitim Müdürü Elmalı, “Buradan mezun edeceğiniz öğrencilerimiz Türkiye’nin geleceğine damga vuracak, yön verecek öğrencilerdir. Bu nedenle yükünüz çok ağır, vebaliniz büyüktür. Biz hep birlikte bir bütünüz. Eğitim bir vücut gibidir. Siz olmadan bu iş olmaz. O halde bizim Türkiye de en başarılı sosyal bilimler lisesi olmamız için elimizden gelenin en iyisini yapmalı, çocuklarımızı bu doğrultuda motive etmeliyiz” ifadelerini kullandı. -kb

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.