Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde sosyal medyada paylaşılan görüntüler sonrası basın açıklaması yayınladı.

Kayseri’nin bilinen sosyal medya ağlarından yapılan “Kayseri Şehir Hastanesinde Skandal ” başlıklı video görüntüleri ile ilgili soruşturma başlatıldığı kaydedilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Hastanemizde Kalp Damar Cerrahı olarak görev yapan Uzm. Dr. Ramazan Aşık ile hasta Hacı Ömer Bayer’in yakını arasında geçen “hastasının ameliyat edilmediği ve sürekli ertelendiği, bu gerekçe ile sıkıntı yaşadıkları” iddiasıyla bir tartışma yaşanmış ve bu durum habersiz çekim ile kayıt altına alınarak sosyal medyada paylaşımı yapılmıştır.”

Görüntüler çekildiği tarihte yayınlanmamış

Açıklamada görüntülerin çok önceden çekilip yeni yayınlandığı kaydedilirken; “Konu hakkında hastane idaresinden alınan bilgiye göre; “Hasta 2 yıl önce spontan femoral arter anevrizması nedeniyle ameliyat edilmiştir. Ameliyat sonrasında tam iyileşme ile taburcu olmuştur. 4 ay sonra tekrar polikliniğe başvurup muayene olan hastada, takılan greftin 3 cm’lik kısmının cilt üzerinde olduğu tespit edilmiş ve grefti çıkarmak için tekrar ameliyat edilmesi gerektiği ancak bu durumun acil bir cerrahi işlem gerektirmediği” bilgisi verilmiştir. Hasta Hacı Ömer Bayer 13.01.2020 tarihinde yeniden ameliyat edilmiş ve 17.01.2020 tarihinde taburcu olmuştur. Söz konusu görüntülerin 23.12.2019 kayda alınarak 22.01.2020 tarihinde sosyal medyaya aktarıldığı anlaşılmıştır.” denildi. Ayrıca konu ile ilgili inceleme-soruşturma başlatıldığının da bilgisi verildi. HABER: SELMA KÖSEDAĞ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla