12 Ocak Cumartesi günü 50 farklı ülkede yapılacak olan Astronomi Günleri kapsamında Kayseri Bilim Merkezi’nde de birbirinden farklı etkinlikler yapılacak.
Uluslararası Astronomi Birliği (IAU)’nin, 100. kuruluş yıldönümünü dolayısıyla ‘Aynı Gökyüzü Altında’ teması ile 2019 yılını ‘astronomi yılı’ ilan etmesi kapsamında, çok sayıda ülkede gerçekleştirilecek olan etkinliklere Kayseri Bilim Merkezinde de destek verilecek.
‘Ayı Gökyüzü Altında’ temalı etkinliklere, Kayseri Bilim Merkezi’nde ‘100 Saat Astronomi’ etkinliklerinin ilk ayağı 12 Ocak’da gerçekleştirilecek. Etkinlikte alanında uzman akademisyenlerle bilim söyleşileri, planetaryumda astronomi eğitimleri ve film gösterimlerinin yanı sıra farklı yaş gruplarına hitap eden astronomi temelli atölye uygulamaları da gerçekleştirilecek. Etkinlikler kapsamında ‘Yukarı ve Ötesi’ adlı fotoğraf sergisi ile evrenin sınırlarında bir gezinti yapılarken özel teleskoplarla güneş gözlemi imkanı da sağlanacak. Etkinlikler, 12 Ocak Cumartesi günü 09.00-17.00 saatleri arasında ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Etkinlikler kapsamındaki atölyeler için kayıtlar Kayseri Bilim Merkezine yapılabilecek. -iha

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla