Yeni tip Koronavirüs ile (Covid-19) mücadele kapsamında sosyal yardım çalışmalarını artıran Türk Kızılay Kayseri Şubesi, günde 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan 250 kişiye ihtiyaç malzemesi dağıtıyor.

 

Kurulduğu günden beri milletinin karşılaştığı her sorunun aşılmasında devletin yanında yer alan Türk Kızılayı, koronavirüsle mücadelede de üzerine düşen görevi yerine getiriyor. Türk Kızılayı Kayseri Şube Başkanı Şener Şekerci tarafından yapılan açıklamaya göre; yaşlı, kronik hastalığı bulunan ve ihtiyaç sahibi günde ortalama 250 kişiye vefa yardımları ulaştırılıyor.

 

“Kişi ve kurumlarla tam uyum içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

Yaşanan olağanüstü süreçte çalışmalarını aralıksız sürdüreceklerini belirten Şekerci: “Bilindiği gibi Koronavirüs (Covid-19) salgını birçok ülkede hızla yayılım göstererek tüm dünyayı tehdit etmeye devam etmektedir. Koronavirüs (Covid-19) salgını kapsamında yaşlı ve kronik hastalığı bulunan hastalarımızın sokağa çıkma yasağının gelmesiyle birlikte Kızılay Kayseri Şube Başkanlığı olarak Vefa Yardımlarımıza başlamış bulunmaktayız. Günde ortalama 250 kişiye şube personellerimiz, gönüllülerimiz tarafından kuru gıda, yumurta, un ve ihtiyaç duyulan malzemeler 65 yaş ve üstü yaşlılarımıza ve ihtiyaç sahiplerine, kronik hastalığı olan hastalarımızın ev adreslerine birebir gidilerek teslim edilmektedir. Ayrıca kamu hastanelerinin girişlerine Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun önerileri ve talepleri doğrultusunda Koronavirüs (Covid-19) salgınının önlenmesinde emek sarf eden en büyük emektarlarımız sağlık çalışanlarımızın işe başlama ve bitiş saatleri içerisinde dezenfekte, günlük ve mesleki kıyafetlerini değiştirmeleri için konteynır ve çadırlarımız kurulmuş, ilgili kişi ve kurumlarla tam uyum içerisinde çalışmalarımız devam etmektedir. Kayseri Hunat Hatun Kız Yurdunda Koronavirüs (Covid-19) sebebiyle karantina altında bulunan 252 kişi umreci vatandaşlarımızın yemek ihtiyaçları da yine şubemiz tarafından temin edilmektedir. Koronavirüs (Covid-19) salgınından dolayı zor geçen bu süreçte bizlere ihtiyaç malzemelerini karşılayabilmemiz için bağışta bulunan hayırsever bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi. HABER: SELMA KÖSEDAĞ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla