Konya’ya şehit ateşi düştü 

ŞANLIURFA’NIN AKÇAKALE İLÇESİNDE NÖBET DEĞİŞİME GİDERKEN ŞİDDETLİ SAĞANAK SONUCU TAŞAN DEREYE DEVRİLEN ZIRHLI PERSONEL TAŞIYICI’DA (ZPT) BULUNAN VE SUYA KAPILARAK ŞEHİT OLAN OLAN SÖZLEŞMELİ ER ESAT ERTAŞ’IN MEMLEKETİ KONYA’YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ. (MUSTAFA BEŞER/KONYA-İHA)

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde nöbet değişime giderken şiddetli sağanak sonucu taşan dereye devrilen Zırhlı Personel Taşıyıcı’da (ZPT) bulunan ve suya kapılarak şehit olan olan sözleşmeli er Esat Ertaş’ın memleketi Konya’ya şehit ateşi düştü.
Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde 2’nci Hudut Tabur Komutanlığı’na bağlı 4’ncü bölükten nöbet değişimi için Yeşiltepe Karakolu’na gitmek için içinde 4 askerin bulunduğu Zırhlı Personel Taşıyıcı yola çıktı. Seyir halinde olan araç Akçakale-Ceylanpınar hudut yolunda şiddetli sağanak sonucu taşan dereye devrildi. Araçta bulunan 4 askerden 2’si kendi imkanlarıyla araçtan çıkarken 2 asker ise şiddetli suya kapılıp şehit oldu. Şehit olan Sözleşmeli Er Esat Ertaş’ın memleketi Konya’nın Doğanhisar ilçesi Başköy Mahallesi’ndeki baba ocağına ateş düştü. Askeri yetkililer tarafından şehidin babası Ayhan Ertaş ve annesi Durmuşe Başdemir’e acı haber verildi. 4 kardeş oldukları öğrenilen şehidin cenazesinin yarın ikindi namazının ardından Başköy Mahallesi’nde düzenlenecek dini ve askeri törenin ardından defnedileceği öğrenildi.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla