Ramazan Sokağı’na büyük ilgi

HAVA SICAKLIKLARININ ARTMASIYLA BİRLİKTE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN MİMARSİNAN PARKI’NDA OLUŞTURDUĞU RAMAZAN SOKAĞI’NA BÜYÜK İLGİ GÖSTERİLMEYE BAŞLANDI. RAMAZAN’IN RUHUNA UYGUN ETKİNLİKLERİ YAŞAMAK İSTEYENLER RAMAZAN SOKAĞI’NA AKIN EDİYORLAR. (İHA/KAYSERİ-İHA)

Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte Büyükşehir Belediyesi’nin Mimarsinan Parkı’nda oluşturduğu Ramazan Sokağı’na büyük ilgi gösterilmeye başlandı. Ramazan’ın ruhuna uygun etkinlikleri yaşamak isteyenler Ramazan Sokağı’na akın ediyorlar.
Her gün saat 16.00’da açılan, iftar sonrası çocuklar için hikayeler, oyunlar, yarışmalar ve çeşitli gösteriler düzenlenen Ramazan Sokağı teravih sonrası ise her gün farklı bir konuğun katılımıyla Ramazan akşamlarına renk katmaya devam ediyor. Ramazan Sokağı hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte de büyük ilgi görmeye başladı. İftarı dışarıda karşılamak isteyenler ya da iftar sonrası Ramazan’ı her rengiyle yaşamaya devam etmek isteyenler Ramazan Sokağı’na akın ediyor. Ramazan Sokağı’nda KAYMEK tarafından oluşturulan Osmanlı Fotoğrafçısı da büyük ilgi görüyor.
Ramazan Sokağı’nın dokuzuncu gününün konuğu sohbetiyle Adem Topal oldu. Nasıl Müslüman olunması gerektiği konusunda açıklamalar yapan Adem Topal, “Bizler hiç zahmet çekmeden Müslüman olduk. Bu yüzden de araştırma noktasında gayretsiziz. Her inanç sahibi kişinin ilk yapması gereken doğru inanma bilgisine sahip olmak olduğu halde biz ailemizden, çevremizden ne duyduysak onunla yetindik. Dolayısıyla yeterli bir inanç sahibi olamıyoruz. Bir insanın doğru Allah inancı yoksa o insan her türlü yanlışı yapar. Eğer insanda doğru bir Allah inancı varsa, o kişi yalnızken de kalabalıklar içindeyken de hiçbir yanlış yapmaz” dedi.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla