SERGEN’İN ŞOK İSTİFA KARARI

Kayserispor’un sezon devre arasında transfer ettiği ve takımın ateş hattından kurtulmasında büyük rol oynayan Sergen Yalçın, Gençlerbirliği mağlubiyeti sonra istifa etti.

Spor Toto Süper Lig’in 28’inci Haftasında deplasmanda Gençlerbirliği’ne 2-1 yenilen Kayserispor’da teknik direktör Sergen Yalçın çok bir kararla istifa etti. Ligin son haftalarında sürekli bireysel hatalardan yakınan ve oyuncularını kamuoyu önüne atan genç teknik adam Sergen Yalçın, Gençlerbirliği yenilgisi sonrasında istifa ettiği açıkladı. Sergen Yalçın, “Yediğimiz goller çok basit bireysel hatalardan geldi. Haftalarca bireysel hataları anlattık. Ama çözemedik. Bu seviyede olmaması gereken hatalar. Ama olumlu anlamda da çok bir şey yapmadık. İnanılmaz düşüş içerisindeyiz. İstek, arzu, enerji tamamen dibe vurmuş durumda. Bazı şeyleri düzeltmek için çok çaba sarfettik. Antrenman saatlerini, sistemini değiştirdik. Ama yine düzeltemedik. Futbolda bu kadar düşüş olmamalı. Bu çok enteresan. Düşüş bekliyordum ama bu kadar dibe vuracağımızı düşünmemiştim. Hem mental hem fizik olarak kopmaları şaşırtıcı” yorumu yaptı.

“RAPOR VERDİM GEREĞİ YAPILMADI”

Kayserispor’da ekonomik krizin devam ettiğini ve ödemeler konusunda sıkıntı yaşandığını da söyleyen Sergen Yalçın, “Yönetim Kurulu ile de görüştüm. Bazı şeyler çözülemedi. Bazı oyuncuların bizimle devam etmemesini istedim. Tabi bunlar olurken teknik heyet olarak biz de konsantrasyonumuzu kaybettik. Takımımızın konsantrasyonunu da koruyamadık. Bunun için Kayserispor’da ki görevimden istifa ediyoruz. Kalan haftalarda bu takımın yeniden kendine gelmesi ve hedefine ulaşması adına bu kararı aldık” açıklamasında bulundu. İLYAS KAPLAN

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.