SOKAK HAYVANLARI BİZE EMANET

İnsanlara karşı savunmasız yalnızca sevgi bekleyen sokak hayvanları…

Onlara yapılan işkenceler aldı başını gidiyor. İnsanlar hayvanları da Allah’ın yarattığını unutuyorlar. Allah der ki; onlar benim dilsiz kullarım, kıyamet günü hesaplaşacaklar. Hiç ölmeyecekmiş gibi yaşıyor, kötülük yapıyorsunuz.

Hayvan sevgisi çok farklı bir şey. Bir insan nasıl yavru bir köpeğin veya kedinin başını okşayıp bir yudum, su bir parça ekmek vermez de 4 bacağını da kesip çuvala koyup atabilir? Ya da akıl almaz eziyetler yapabilir? Düşüncesi bile vicdan sızlatırken nasıl böyle bir şeyi, onların acı feryatlarını duya duya bu eziyeti yaşatırsınız? Bir insan yavrusuna zarar gelmesini ister mi?

Hayvanlar da kendi yavrusuna yapılan eziyeti hissetmez mi sanıyorsunuz? Hayvanların korkusundan dolayı, kendini savunma çabasıyla insanlara yönelmesinin sebebi yalnızca insanlardan gördükleri kötülüklerdir ve karşılarına çıkan her insanın kendilerine zarar vereceğini düşünürler. Aslında hayvanlar saldırgan değildir. Onları saldırgan yapan insanlardır… Hayvanları sevmeyebilirsiniz ancak zarar veremezsiniz!

Kapınızın önüne bir kap su biraz yiyecek koymak çok zor olmamalı.

Hiçbir yardımda bulunmuyorsanız bile en azından kötülük etmeyin. Bırakın onlar da yaşama özgürlüğünü doya doya kullansınlar.

1 Yorum

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla