TACİZ, TECAVÜZ VE ADALET!

Çocuk, Genç , YAŞLI…

Tacizci ve tecavüzcülerin ipinin çekilmesi ve hadım edilmesinin vakti geldi çoktan geçmekte…

Her geçen gün taciz ve tecavüz haberleri ile karşı karşıya kalıyoruz, sokağa çıkmamayı çözüm olarak gören anneler ve kızlar var artık. Ki kadınların ne kadar yaşam ve sosyal aktivite özgürlüğü kısıtlanabilir o da ayrı tartışma konusu!  Bugün okuduğum bir haberde ise sokağa çıkmamakta çözüm değilmiş onu gördüm.

Olay Adana’da gerçekleşmiş. Dedim ya çocuk, genç derken şimdi de yaşlı kadınlar!

“Adana’da gece vakti, 6 çocuk, 11 toruna sahip ve kocasını 10 yıl önce kaybeden 80 yaşındaki Fatma Altunöz, evine giren kişinin saldırısına uğradı. Yaşlı kadını darp edip tecavüze kalkışan ve yaşlı kadının bağırması sonucu kaçan zanlı, bir gün sonra yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. “

Şimdi ne desek kelimeler kifayetsiz… 7’den 70’e tecavüz girişiminde bulunulan çocuklar ve kadınlar var bu ülkede! Fatma teyze tecavüze uğramaktan ”Yetişin komşular” diye bağırmış, zanlı eli ile Fatma Teyze‘nin ağzını kapatmış! Teyze, zanlının elini ısırmış, zanlı sinirlenip teyzeyi YUMRUKLAMIŞ!

Yani hem tecavüze kalkışma hem darp etme… üstüne suçlamaları kabul etmemiş ki zaten tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış! Adalet sistemimizin ne yazık ki adaletinden şüpheliyim(!)

Bu tarz adli vakaların sonucu zanlının serbest kalması ise suça teşvikin en büyük sebebi adalettir! Fatma Teyze‘nin yakınlarının zanlıya aynı girişimde bulunsalar veya öldürmeye teşebbüs etseler, cezaları nasıl olur? Adalet, nefsi müdafaa mı der? Tutuksuz mu yargılar? Yoksa cezasını onaylayıp hapse mi atar?

Bunların hepsi ayrı ayrı soru işaretleri… artık çocuklardan ve kadınlardan uzak durun! Pis niyetlerinizin, iğrenç duygularınızın giderilmesine onları alet etmeyin!

Ve şunu aklınızdan çıkarmayın;

“Şüphesiz Allah, adaleti, iyilik yapmayı, yakınlara yardım etmeyi emreder; hayâsızlığı, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. O, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor.” (Nahl, 16/90)

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla