Trafik ve İş Kazası Mağdurları Derneği “TRİMADER” Başkanı Erdoğan Kumru, TRİMADER ile  Mağdur olduğu halde hak ve haklarının, alacaklarının ne kadar olduğu konusunda bilgi sahibi olmayan vatandaşlarımıza yönelik destekte bulunmayı amaçladıklarını söyledi.

 

Trafik ve İş Kazası Mağdurları Derneği “TRİMADER” Başkanı Erdoğan Kumru, Dernek çalışmalarına yönelik verdiği bilgilerde, Derneğimiz, başta trafik ve iş kazası mağdurlarının maddi, manevi, sosyal, hukuki haklarını korumak amacı ile her türlü çalışmaya öncülük etmek. Trafik veya iş kazası mağduru olanlara maddi manevi destek olmak, gerek görüldüğü takdirde psikolog eşliğinde psikolojik destek almasına yardımcı olmak ve hukuki süreçte her türlü dayanışmayı sağlamayı amaçlamaktadır. Mağdur olduğu halde hak ve haklarının, alacaklarının ne kadar olduğu konusunda bilgi sahibi olmayan vatandaşlarımıza yönelik destekte bulunmayı amaç edinen “TRİMADER” bu alanda yaşanan olumsuzlukların önüne geçmeyi hedeflemektedir.

“Hakları tahsil etmek öncelikli görevimiz”

Derneğimizin gönüllü avukatları ile mağdurları bir araya getirerek, hukuki sürecin başlangıcından sonuna kadar (Engelli sağlık kurulu ve adli tıp kurulu raporlarının resmi kurum ve kurumlar kanalı ile alınması) sürecin takibi. Maluliyet ve kusur oranı, aktüel hesaplamaları yaptırılarak (Maddi, manevi, bireysel kredi ve kredi kartları güvencesi, işsizlik maaşı, iş yeri mali mesuliyet sigortası v.b) alacalardan doğan hak ve haklarının tahsil edilmesi öncelikli görevimizdir.

Günümüzde trafik ve iş kazaları dikkatsizlik ve alınmayan önlemler nedeni ile had safhalara ulaşmış, yaşanan bu elem kazalar neticesinde vatandaşlarımız yaşadığı sağlık sorunları ve maddi, manevi problemler ile baş başa kalmıştır. Yaşanan bu problemlerin giderilmesi adına hukuki süreci bilmeyen vatandaşlarımızı uyarmak ve süreç boyunca yanlarında bulunmak derneğimizin en öncelikli görevidir. Yaşanan sağlık sorunlarını ve hukuksal çözümleri kamuoyuna duyurmak, vatandaşlarımızı uyarmak, danışmanlık hizmeti vermek,  hukuki süreçte bu iş ile iştigal olan tüzel kişi ve kurumlar ile iş birliği yapmak amacı ile kurulmuş bir derneğiz.

Gerekli izinler alınarak, derneğimizin kontrolünde kurs, seminer, konferans ve panel gibi eğitim çalışmaları düzenlemek, vatandaşlarımızın trafik ve iş kazası hakkında bilgilendirilmesi adına her türlü belge, doküman ve yayınları temin etmek, mağduriyetlerin en aza indirilmesini sağlamak öncelikli hedeflerimizdendir, dedi. -kb

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla