Kayseri Valisi Şehmus Günaydın 52 gündür şehrimizde görev yapıyor. 16 Kasım’da göreve başlayan Vali Günaydın, hafta sonu basın mensupları ile bir araya geldi. 2018 yılında yaşanan asayiş olayları ile ilgili brifing düzenledi. Beraberindeki garnizon komutanı, jandarma komutanı, başsavcı ve il emniyet müdürü ile soruları cevapladı.

Vali Günaydın, gördüğüm kadarıyla mutedil, anlayışlı bir devlet adamı yapısına sahip. Kayseri için kalıcı bir şeyler yapmanın, yapabilmenin gayretini gösteriyor. Her konuşmasında inançlı ve kararlı bir duruş sergiliyor. Özellikle vatandaşların sorunları ile ilgileneceğini her fırsatta dile getiriyor. Vatandaşlara kapısının 24 saat açık olduğunu altını çizerek ifade ediyor.

Geçtiğimiz günlerde muhtarlara yaptığı konuşmasında hassasiyetini dile getiren Vali Günaydın, “Ola ki gelemeyen var, ola ki bu yolu bilmeyen var, bir mahcubiyet duyan var, bizim görevimiz gidip bu insanları bulmak ve ihtiyaçlarını karşılamak. Biz sıcacık evimizde otururken eğer bir vatandaşımızın sobası tütmüyorsa, bizim evimizde çorbamız kaynarken, bir vatandaşımızın evinde yiyecek bir ekmeği yoksa bu bizi derinden üzer.” Diyerek aslında olması gerekeni fakat Kayseri’de uzun bir süredir duymadığımız sözleri söylemişti.

Son toplantısında da buna özellikle vurgu yaptı. Bununla birlikte başta tüm terör örgütleri mücadele edeceğini söyledi. Aynı zamanda uyuşturucu ile mücadele de kararlılık mesajı verdi.

Vali Bey Kayseri’ye gelmeden önce Isparta’da görev yapıyordu. 15 Temmuz gecesi de verdiği mücadele ile basında yer almıştı. Son yaptığı toplantı da yine 15 Temmuz’a vurgu yaparak, “Bütün terör örgütleriyle PKK, PYD, YPG, FETÖ, DHKP-C, DEAŞ ile mücadelemiz aynı kararlılık ve azimle 2019 yılında da devam edecekler. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Çünkü ülkemiz, milletimiz üzerinde hesabı olanlar bu tetikçilerle, bu terör örgütleriyle ülkemizi ve milletimizi sıkıntıya sokmaya çalışıyorlar. Ama her hainliklerinde bu büyük millet ecdadından aldığı güçle gereken cevabı verdi. Bundan sonra da farklı bir şey olmayacak. Nasıl ki 15 Temmuz’da bu aziz millet elinde şanlı bayrağımızla beraber çıkıp ihanet çetelerine ‘dur’ dediyse bundan sonra da milletimiz, güvenlik kuvvetlerimiz, kamu görevlilerimiz hep birlikte Allah’ın izniyle gereken cevabı verecek” dedi.

***

Bugüne kadar birçok Vali ile uyum içerisinde çalıştık. “Halk adamı” diyebileceğimiz Valilerde geldi bu şehre, Protokol Valileri de! Kimisi ekmeğini fakirle bölüştü, kimisi zenginlerin okey masasından kalkamadığı için öyle bir derdi olmadı.
Tedbili kıyafet ile halk arasında gezende oldu. Makam aracının camından dışarı dahi bakmayanlarda oldu.

Umarım Sayın Valimiz, bu şehre güzel hizmetler yapar. Kalıcı hizmetler yapar. Kayseri’nin siyaset kurnazları, menfaat odakları ve iş bitiriciler Vali Bey’in etrafında etten duvar örüp halk ile bağlantısını kesmez, kesemez. Siyaseten bir yerlere gelen bürokratlar, kendini validen daha yetkili görmez ve haddini bilir. Yine Kayseri’nin dedikodu merkezleri Vali Bey’i sindirmek için yalan yanlış dedikodular üretmezler. Bir kısmı Ankara’ya gitti ama inşallah gelip gidip Kayseri’yi karıştırmazlar.

Bu şehirde Vali olmak çok zor. Şöyle zor! Siyasi erkin talep ve isteklerine “Eyvallah” dersen sıkıntı yok. Ama, “Kul hakkı, amme malı” diye düşünürsen işte o zaman zor.

***

Allah, vatanını milletini ve devletini seven tüm devlet görevlilerinin yar ve yardımcısı olsun.

Hani rahmetli Karakoç diyor ya:

“Gitmişti makama arz-ı hâl için
‘Bey’ dedi, yutkundu, eğdi başını.
Bir azar yedi ki oldu o biçim..
‘Şey’ dedi, yutkundu, eğdi başını.” diye!

Allah bu memlekete garibin başını eğdirecek değil, okşayacak yöneticiler nasip etsin.

Sayın Valimiz de inşallah bu doğrultuda güzel hizmetler yapacak diye düşünüyorum. #KÜRŞAT AÇIKGÖZ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla