Anadolu Gençlik Derneği Kayseri Şubesi’ne bağlı Kocasinan Temsilciliği’nde okuma grupları sosyal ve sportif etkinliklerle beraber devam ediyor.
AGD Kocasinan Ortaokullar komisyon başkanı İsmail Hulusi Uç baharın gelmesiyle birlikte okuma gruplarında etkinlikleri artırdıklarını belirterek “Kış ayları içerisinde Erciyes gezisi hariç faaliyetlerimiz yoğun değildi. Ancak baharın gelişi ile bizlerde gençlerimizle farklı aktivitelere başladık. Gerek sınıf içerisinde gerekse dış ortamda çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu hafta hanım öğrenci kardeşlerimizle bilim fuarı ve hayvanat bahçesi gezisi yapacağız. Daha sonraki hafta ise Çanakkale’de can veren şehitlerimize armağan olmak üzere fidan dikimi etkinliği yapacağız. İyiliklerde ve güzelliklerde herkesin payı olsun diye gayret edeceğiz.” dedi.
Mart ayı içerisinde Çanakkale ile ilgili anlatımlar yaptıklarını belirten Hulusi Uç “Ahlak ve maneviyatı ön planda tutuyoruz. Amacımız sadece bugün olan bitene göre şekil alan bir gençlik değil, Hz. Yusuf gibi iffetiyle anılacak, Sultan Fatih gibi çağlar açıp çağlar kapatacak, alnı secde iziyle nurlanacak, toplumun seçilen bireyleri olacak gençliği yetiştirmektir. Bunun için mart ayında Çanakkale’ye Can Verenler kitabını satın alıp ücretsiz şekilde öğrencilerimize dağıttık. Bu kitabın tahlilini ve Çanakkale ile ilgili sunumlarımızı iki haftalık süreçte tamamladık. Çanakkale bizim ruh kökümüzdür, imanımızın şahlanışıdır. Çanakkale’nin manasını, ülkemiz ve İslam Alemi için değerini gençlerimize kavratmaya gayret ettik. Çanakkale iyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan, faydalıyı zararlıdan ve adaleti zulümden ayırt edebilmemiz için önemli bir örnektir.” ifadelerini kullandı. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla