Türkiye Ampute Futbol A Milli Takımı Teknik Direktörü Osman Çakmak, İstikbal Mobilya Kayserispor Teknik Direktör Bülent Uygun’u ziyaret etti.

 

Kayseri’de bugün Argıncık 2 Nolu sahada Anadolu Erciyes Ampute ve Şamlıurfa Ampute ile Melikgazi Belediye Ampute ve Antalya Ampute maçlarını izlemeye Kayseri’ye gelen TÜRKİYE Ampute Futbol A Milli Takımı Teknik Direktörü Osman Çakmak, Kayserispor Kadir has tesislerine geldi. Sarı – Kırmızılı takımın antrenmanını takip eden Çakmak, İstikbal Mobilya Kayserispor Teknik Direktörü Bülent Uygun ile antrenman sahasını gezdi. futbolcularla tanışan Çakmak daha sonra teknik direktör Bülent Uygun tarafından ağırlandı. Ziyarette açıklamalarda bulunan Çakmak, “Milli takım teknik direktörü olduktan sonra en büyük destekçilerimden biri Bülent Uygun hocam oldu. Beni tebrik eden ilk isimlerden biri Bülent Uygun’du. Bende her zaman kendisini üst düzey takımlarda görmeyi arzıladığımı söylemiştim. Hocamızın bilgisinden, ilgisinden tecrübesinden yararlandım. Kendisi her zaman beni ekibinde görmek istediğini söyledi. ‘Sen bir gazisin, bizim için değersin’ dedi. O gün Bülent hocamın sözleri üzerine çok etkilendim. Bülent Uygun futbol oynarken bir gol sevinci sonrası asker selamı vermesinin anlam ve önemini o gün anlamıştım. Ampute müsabakalarını izlemek için Kayseri’ye geldim. Buraya gelmişken de Bülent hocamı ziyaret etmek istedim. Onun tecrübesinden yararlanmak için sık sık buraya geleceğim. Bülent Uygun coşkulu bir insansın. tribünler dolu olursa futbol daha keyifli hale gelir. Sivasspor’u ve Katar’da yaptığı gibi Kayserispor’u da zirveye taşıyacağına eminim. Kayserispor camiasından Bülent hocama daha fazla destek bekliyoruz” diye konuştu.

“OSMAN ÇAKMAK’I EKİBİMDE GÖRMEK İSTERDİM”

Uygun konuşmasında “Osman Çakmak kardeşim bir vatan kahramanıdır. Ampute A Milli takımımızın son yıllarda yaşadığı başarıda Osman Çakmak’ın da büyük emeği var. Aynı zamanda vatanın bölünmez büyünlüğünü korumak adına bir gazidir. Kendisi bir ayağını vatana hediye etmiş bir gazimiz. Hiç bir zaman da ağlamamış bu ülkeyi seven bir kahramandan bahsediyoruz. Onun nezninde bütün takım arkadaşlarından Allah razı olsun. Osman Çakmak, ‘Hocam antrenörlük yapacağım’ dediği zaman benim ekibimde yer almasının beni mutlu edeceğini söylemiştim. Osman Çakmak’ı ekibimde görmek isterdim. Bundan şeref duyacağımı söymiştim. Kendisine Ampute A Milli Teknik Direktörlük teklifi geldi. O da bizim açımızdan onur verici bir durum. Kayserispor tesislerine gelerek bize onur verdi, gurur verdi. Biz kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz, Osman kardeşimizin gelişmesi için fikir alış verişinde bulunuyoruz. Elimizden geldiğince onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kayseriye hoşgeldi, şeref verdi. Kayseri halkı olarak onların yanındayız. Onarın duasıcıyız, Allah onlardan razı olsun” açıklamasında bulundu. Kulüp binasındaki makamında Türkiye Ampute Futbol A Milli Takımı Teknik Direktörü Osman Çakmak’ı konuk eden İstikbal Mobilya Kayserispor Teknik Direktör Bülent Uygun misafirine kendisinin kalema aldığı “Futbolda Trend Antrenmanlar (Driller) ve Futbola Güncel Bakış” kitabını hediye etti. İLYAS KAPLAN

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla