Cumhuriyet Halk Partisinde kongre süreci başladı. Cumhuriyet Halk Partisi Kocasinan İlçe Başkanlığı’na adaylığını parti binası önünde yaptığı basın açıklamasıyla duyuran Veteriner Hekim Erkan Karabulut, Mustafa Kemal Atatürk’ü ölüm yıl dönümünde andıktan sonra bu süreçte her kademeye aday olacaklara başarılar diledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kocasinan İlçe Başkanlığı’na adaylığını Parti binası önünde düzenlenen basın toplantısıyla duyuran Veteriner Hekim Erkan Karabulut sözlerine, Cumhuriyetin ve Cumhuriyet Halk Partisinin kurucusu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölüm yıl dönümünde şükranla ve hasretle andıklarını dile getirdi. Karabulut: “Hepinizin bildiği üzere partimizde kongre süreçleri başladı. Bu süreçte her kademeye aday olacak arkadaşlarıma şimdiden başarılar diliyorum. Biliyorum ki hepimiz aday olan her arkadaşımız bilinçaltında farklı hesaplar yapmadan, sadece Cumhuriyet Halk Partisi’ne hizmet etmek için görev talep ediyor. Bende yarım dönemdir sürdürdüğüm ilçe başkanlığı görevime, planladığımız ama bu süre zarfında yapamadığımız işleri tamamlamak üzere Kocasinan İlçe Başkanlığı’na adayım. İlçemizin sorunları, şikâyet ettiğimiz her ne varsa, elimizden geldiğince bunları çözmek, birlik, beraberlik ve saygıyı daha da pekiştirmek için çıktığımız bu yolda gönüllü olarak çalışacağı sistemi kuracağız. Elbette bunları yaparken, ülkemizin geleceği için üzerimize düşen her türlü çalışmadan, mücadeleden de uzak durmayacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partililere seslenen Karabulut, partili esnaf ve iş insanlarıyla, üyeleri buluşturup; istihdam ağı kurmayı hedeflediklerini ve başarıya giden yolun önünü açacaklarını ifade etti. Karabulut: “Mahalle temsilcilerimizin daha çok aktif olduğu, üyeleriyle sürekli iletişim içinde bulunacağı, sokak sokak örgütlenerek üye sayımızı ve oy oranımızı yükseltmek için adımlarımızı daha hızlı atacağız. Hepimizin şikâyet ettiği parti içi görüş ayrılıklarına kesin bir nokta koyacak ve sadece başarı için tek yumruk olacağız. Bugüne kadar yeterince gerçekleştiremediğimiz eğitim çalışmalarımızı parti programımızdan başlayarak hayata geçireceğiz. Üst yönetim organlarımızdan, genel merkezimizden çalışmalarımıza daha fazla destek olmalarını isteyecek diyaloğumuzu aksatmadan sürdüreceğiz.  Özel ve anlamlı günlerde farkındalık yaratacak etkinliklerde sizlerle buluşacağız” dedi. Sosyal Belediyeciliği Kayseri’ye tekrardan yaşatmayı amaçladıklarını belirten Karabulut, STK’larla ilişkileri geliştirmeyi, Kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret etmeyi ve Yerel Yönetimler ile mahalle sorunlarının çözümü için diyaloğa geçeceklerini ifadelerine ekledi.  Karabulut: “Değerli partililerimiz tüm bunları gerçekleştirirken sizlerin desteğini hissetmek en büyük gücümüz olacak. Önceliğimiz Türkiye, Önceliğimiz Kayseri, Önceliğimiz Kocasinan…  Durmadan yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün bu sözlerini ilke edinerek ve yola düşerek yeni dönemde aday olduğumu bir kez daha belirtiyor; sizlere, aydınlık Türkiye Özlemi duyan herkese ve değerli basın mensuplarına çok teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Sevdamız Cumhuriyet, Yuvamız Cumhuriyet Halk Partisi, Kocasinan için her şey çok güzel olacak” dedi.  Kocasinan İlçe Başkanlığı adaylığının açıklandığı basın toplantısına CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, CHP Kayseri YDK üyesi, CHP Kayseri Kadın Kolları MYK üyesi, şimdi ve önceki dönemlerde görev yapmış milletvekilleri, CHP Kayseri İl ve İlçe başkanlarının katılımlarıyla gerçekleştirildi.

HABER: DİLEK BİLGİ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla