Kayseri Ticaret Odasının bir ilki gerçekleştirerek oda üyelerinin hizmetine sunduğu 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgesi, TSE tarafından yapılan 2017 yılı çalışma denetimleri sonucunda yenilendi.
Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Yönetim Temsilcisi Celal Hasnalçacı, TSE Denetçileri Murat Özbaysal ve Tunga Gökhun ile personelin katılım sağladığı açılış toplantısı ile başlayan ve yaklaşık 3 gün süren denetim çalışmaları başarılı bir şekilde son buldu.
27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgesinin yenilenmesine ilişkin açıklamada bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Oda üyelerinin bilgilerinin güvenliğinin sağlanması ve yönetim sistemi gereği olarak kurum içi ve dışı bilgi akışının kontrol altında tutulmasına yönelik yaptıkları çalışmaların bir kez daha TSE denetçileri tarafından uygun bulunduğunu belirtti.
27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi yanı sıra, 10002 Müşteri Memnuniyeti Sistemi ve 9001 Kalite yönetim Sisteminin de başarılı bir şekilde uygulandığını vurgulayan Başkan Hiçyılmaz, “Türkiye Odalar ve Borsaları Birliği Akreditasyon sistemi içinde 2013 yılında C sınıfında olan Odamızı aradan geçen süre içinde A sınıfına yükselttik. Bununla beraber üyelerimize sunduğumuz hizmetlerin kalitesinin yükselmesine yönelik olarak da yönetim sistemlerini uygulamaktayız. 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgemizin yenilenmesi başarılı çalışmalarımızın bir göstergesidir. Bu başarıda katkısı bulunan yönetim kurulu üyelerim başta olmak üzere tüm üyelerimize ve personelimize teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Hiçyılmaz, yönetim sistemleri bakımından sağladıkları başarı ile yetinmeyeceklerini ve her yıl daha iyi noktaya ulaşmak adına çalışmalara titizlikle devam edeceklerini de sözlerine ekledi. -KURUM BÜLTENİ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla