Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisince düzenlenen İstiklal Marşı Güzel Okuma Yarışmasında zaman zaman duygu dolu anların yaşandığı program, izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.
Melikgazi Belediyesi Tiyatro Salonunda gerçekleştirilen yarışmaya Melikgazi Belediye başkanı Memduh Büyükkılıç, Başkan yardımcıları, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 5 öğrenci tarafından ezbere istiklal marşı okudu. Duygulu anların yaşandığı ve seyircilerin gözyaşlarını tutamadığı bu anlarda istiklal Marşını okuyan Döndü Esra Karabulut’u seyirciler coşku ile alkışladılar.
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, emeği geçen öğrenci ve öğretmenleri kutlayarak “Bugün önemli bir gün. İstiklal Marşımızın ve onu yazan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un toplumumuz ve tarihimiz açısından son derece önemli bir yeri vardır. İstiklal Marşımız İstiklal Mücadelemizde toplumu kenetleyen birleştirici bir görev üstlenmiştir. Bu vesileyle milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u bir kez daha minnet ve hayırla yad ediyorum” dedi.
Melikgazi Belediyesi çocuk meclisi öğrencileri tarafından beş şube içerisinde yapılan yarışmalarda şubelerde birinci olan öğrenciler arasından yapılan istiklala marşını güzel okuma yarışması yapıldı. Yarışmada dereceye giren öğrenciler şu şekilde:
“Birinci, Döndü Esra Karabulut (Belsin sosyal tesisleri), ikinci, Mehmet Emin Yalcın (Yeniköy Sosyal tesisleri), üçüncü Ravza Gül Göksu (Fedakar Gülderen Sosyal tesisleri)”

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla