SÖZE UYMAYANLAR NAMERTTİR

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Baki Ersoy, “Milliyetçi hareket partisi mensupları her zaman Lider teşkilat doktrin esaslarıyla yetişir. Bizim liderimiz “EVET” dedikten sonra, onun sözü sözümüzdür. Uymayanlar namerttir.”dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatınca Anayasa Değişikliği ve Referandum Süreciyle ilgili olarak bilgilendirme paneli gerçekleştirdi. Turizm İl Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen panele Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Celal Adan, Erzurum Milletvekili Kamil Aydın, Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy, 25. dönem MHP milletvekili Süleyman Korkmaz, 25. dönem MHP milletvekili Hasan Ali Kilci, İlçe başkanları ve parti mensupları katıldı. Panele ise MHP  Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Celal Adan, Erzurum Milletvekili Kamil Aydın, MYK üyesi Mehmet  Sami Uzun, MYK Üyesi Başbuğ Pınarbaşı ve konuşmacı olarak iştirak ederek referandum süreci hakkında partilileri bilgilendirildi.  Partililerin yoğun ilgi gösterdiği panelde konuşan Genel Başkan Yardımcısı Adan “Referandum sürecinde hayır cephesinin yaptığı tek şey gürültü çıkarmak, yaygara çıkarmak ve tezvirattan ibarettir. Gürültüye de yaygaraya da dedikoduya da pabuç bırakmayız. Millet düşmanlarının davulunu çalanlar, sureti haktan görünüp kin ve öfkeler-Kini kusanlar; eninde sonunda milletimizin vicdanında hak ettikleri yeri alacaklardır.”diye konuştu.

BAHÇELİ’DEN DAHA ÜLKÜCÜSÜ YOK

İl Başkanı Baki Ersoy’un konuşması ile başlayan panelde partililere Anayasa Değişikliği ve Referandum süreciyle ilgili de bilgilendirmelerde bulunuldu. Ersoy, yaptığı konuşmasında,“ Milliyetçi Hareket Partisi mensupları  her zaman Lider Teşkilat Doktrin esaslarıyla yetişir. Bizim liderimiz EVET dedikten sonra, onun sözü sözümüzdür. Uymayanlar namerttir. Biz bu güne kadar onun sözünden hiç çıkmadık çünkü hiç kimse Devlet Bahçeli’den daha fazla ülkücü değildir.”ifadesinde bulundu.

 

MYK Üyesi Başbuğ Pınarbaşı yaptığı açıklamada, “ Anayasalar toplumların devlet olan ilişkilerini devletin milleti nasıl yöneteceğini milletinde devlete ve diğer kişilere karşı haklarını nasıl koruyacağını belirttiği ve ilgili toplumun medeniyet anlayışını ortaya koyan  toplumsal sözleşmelerdir. Türk Milliyetçi hareketi kurulduğu günden beri asırları aşıp gelen davasını temsil yeteneğiyle duruş sistemiyle itibariyle her zaman kendi devletin ve milletin yapısını korumak üzere tavır göstermiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi Türk milletini demokrasi karargahıdır. Türk milletini tam düşürülmek istedikleri zamanda kendi emeğiyle kendi topladığı gücüyle kurduğu büyük Millet Meclisi Savaş kararır almış bir meclistir. Dünyada böyle bir meclis böyle bir kuruluş hiçbir yerde yoktur. Türkiye Cumhuriyeti devletinin korunması için hazırlanan anayasayı anlatmamız gerekiyor.

Tek rejimle 15 Temmuz’dan sonra büyük millet meclisinde toplantı yaptık. Genel başkanımız orda dedi ki Ey AKP,  hükümeti siz getirin teklifi görelim. Uygun anayasayı getirin ya parlamenter sistemin içine dönün veya fiili durumu demokratik hale dönüştürelim.  Çünkü uğraşacağımız bir çok şey var.”diye konuşurken konuşmasını şöyle sürdürdü;  “Genel Başkanımız neyi görmüştü.  15 Mayıs 1919 işgale memleketin bekasını korumak için   karşı kurşun atan Hasan Tahsin gibi ve İzmir’de hainlere karşı verdiği mücadelede şehit olan Fırat Çakıroğlu gibi  Türk milleti bir uyanış gösterdi.Liderimiz daha önce uyardığı AKP yönetimine sakın Cumhurbaşkanını  halk seçer ifadesini anayasaya koymayın bu iki başlılık getirir uyarısında bulundu. Bu uyarısında sonra yargının önüne kesinlikle sandık koymayın uyarısında bulundu.”

CHP’NİN KİME HİZMET ETTİĞİ BELLİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, “Sandıkla siyasalaştırmayın eğer yargı siyasalaşırsa bu yargı bazı güçler bundan faydalanır devlet içinde güç haline gelir ve dediği ve dediği gerçekleşti darbe oldu. Ve darbeye karşı gösterdiği tavır tüm Türk halkı tarafından büyük takdir topladı. Ve darbenin önlenmesinde büyük çaba sarf etti.”dedi. Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan ise konuşmasında Milliyetçi Hareket Partisi’nin referandum sürecindeki tavrı ve duruşu son derece net olduğunun altını çizere “Binleri bunu anlamak istemese de, Üzerimize hücum etse de; bizim tartışmasız hedefimiz Türk milletinin varlığını güvenceye almak ve milletimizi güvenli bir şekilde geleceğe taşımaktır. Bu anlamda özellikle CHP’nin neye hizmet ettiğini, kimlerin değirmenine su taşıdığını açıkça görmesi gerekmektedir.”diye konuştu.

TERCİHİMİZİ ELEŞTİRMEYE HAKKINIZ YOK

Adan, “ Bölücülerin siyasi unsurlarıyla söz ve hedef birliği yapanların bizim tercihimizi eleştirmeye haklara da yoktur, hadleri de yoktur. Sabahtan akşama kadar ‘rejim değişiyor’ yaygarası koparanlar neye dayanarak bunu söylemektedir? Bu sorunun cevabını CHP verememektedir. Anayasanın ilk dört maddesinin değişeceği şeklinde milleti kandıranlar, insanlarımızın aklını bulandıranlar; büyük bir yalana alet almaktadırlar. Milliyetçi Hareket Partisi’nin kararlı ve tavizsiz duruşu sayesinde, Anayasanın temel ilkeleri sonuna kadar korunmaktadır. Bizim açımızdan bu tartışma tamamen kapanmıştır” diye konuştu. Genel Başkan Yardımcısı Adan sözlerinin sonunda “Referandum sürecinde hayır cephesinin yaptığı tek şey gürültü çıkarmak, yaygara çıkarmak ve tezvirattan ibarettir. Gürültüye ye de yaygaraya da dedikoduya da pabuç bırakmayız. Millet düşmanlarının davulunu çalanlar, sureti haktan görünüp kin ve öfkelerini kusanlar; eninde sonunda milletimizin vicdanında hak ettikleri yeri alacaklardır. Referanduma giden yolda verdiğimiz karara hiç şüphesiz milletimiz, devletimiz ve istikbalimiz için verilmiş bir karardır.”ifadesinde bulundu.

NACİ GÜLTEKİN ŞEKER

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla