1 Şubat-28 Şubat 2017 tarihleri arasında 447 adet trafik kazası meydana gelirken, kazalarda 320 kişi yaralandı.
Edinilen bilgiye göre Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nün sorumluluk alanı içinde 26 bin 304 aracın kontrol edildiği öğrenildi. Kontrol edilen araçlardan eksiği görülen 5 bin 561 araç sürücüsüne trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edilirken, alkollü araç kullanmaktan 53 araç sürücüsünün sürücü belgelerine geçici olarak el konulduğu kaydedildi. Kontrollerde 292 aracın ise çeşitli suçlardan trafikten men edildiği açıklandı.
Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü sorumluluk alanında meydana gelen 382 trafik kazasında bir kişinin hayatını kaybettiği 210 kişinin ise yaralandığı bildirildi.
Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından ise 32 bin 399 aracın kontrol edildiği, eksiği veya kural ihlali tespit edilen 5 bin 159 araç sürücüsüne trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edildiği öğrenildi. Alkollü araç kullanmaktan 13 sürücünün sürücü belgelerine geçici olarak el konulduğu, 488 aracın ise çeşitli suçlardan trafikten men edildiği kaydedildi.
Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nde meydana gelen 44 trafik kazasında bir kişinin hayatını kaybettiği, 84 kişinin ise yaralandığı ifade edildi.
İlçe merkezlerinde ise yapılan çalışmalarda 5 bin 555 aracın kontrol edildiği, eksikliği tespit edilen 623 araç sürücüsüne trafik idari para cezası karar tutanağı düzenlendiği, 12 sürücünün sürücü belgesine el konulduğu öğrenildi.
İlçelerde 63 sürücünün sürücü belgelerine el konulurken, 21 trafik kazasının meydana geldiği ve 26 kişinin yaralandığı kaydedildi. -KURUM BÜLTENİ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla