Uğur Okulları Kayseri’de, yeni öğretim yılına okul öncesinden lise son sınıfa kadar hizmet verecek Kayseri Kampüsü ile merhaba demeye hazırlanıyor. Uğur markasının 49 yıllık deneyimi, vizyonu ve uluslararası başarısı yeni kampüsünde Kayserili öğrencilerle buluşacak.

 

 

Uğur Okulları Genel Müdürü Yücel Yücel,  Türkiye genelinde açılacak 20 kampüsten bir tanesinin Kayseri’deaçılacağını belirterek, yaklaşık 25 milyon TL yatırımla Kayseri’ninmerkezinde eğitimde öncü adımlar atmaya hazırlandıklarını söyledi.

 

Global standartlarda, yenilikçi eğitim anlayışını benimseyerek, kaliteyi ön planda tutan ve yeni kuşakları «iyi insan olma bilinciyle» yetiştirerek akademik başarıya hazırlayan eğitim yaklaşımıyla Uğur Okulları, bir tanesi Kayseri’de olmak üzere 20 yeni okul yatırımlarını hayata geçiriyor. Bugün Türkiye’nin dört bir yanında 104 okul, 13 kampüs ve 20 yeni kampüs yatırımıyla eğitim sektörünün en güçlü kurumları arasında yer alan Uğur Okulları, akademik ve bireysel gelişimi destekleyen eğitim anlayışını Türkiye’nin birçok noktasına ulaştırmayı hedefliyor.

 

“960 öğrenci kapasiteli Uğur Okulları KayseriKampüsü Açılıyor”

 

Uğur Okulları, Kayseri’dekieğitim yatırımlarını paylaşmak üzere Kayseri RadissonBluHotel’de basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Uğur Okulları Genel Müdürü Yücel Yücel, “Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları olarak biz büyük ve global ölçekli bir aileyiz. Eğitim bizim için kar amacı güden yatırımlardan ziyade bir sosyal sorumluluk. Biz iyi eğitimi Türkiye’nin her noktasına taşımak istiyoruz. Kayseri’de okul öncesinden başlayarak hem fiziki şartları hem de eğitmen kadrosu ile mükemmel bir eğitim-öğretim hizmeti sunacağız. Yaklaşık yarım asırdır devam eden akademik başarı geleneğimizi Kayseri kampüsümüze de taşıyacağız” dedi.Yücel, kendi bünyelerinde bir üniversite kurmak istediklerine de işaret ederek, “Uğur Okulları olarak, önümüzdeki 5 yıl içinde hedefimiz Uğur Üniversitesi’ni açmak” ifadelerini kullandı.

 

Yeni açılacak17.500 metrekarelik kampüste 1000 öğrencinin eğitim göreceğini vurgulayan Yücel, toplam 150 çalışan, eğitimci ve idari kadro istihdam edileceğini belirtti. Yücel, “Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinin yer aldığı toplamda 15.000m2 kapalı alana sahip olan Uğur Okulları Kayseri Kampüsümüzde, 48 derslik, kütüphane, kapalı spor salonu, STEM laboratuvarları yer alıyor. Uğur Okulları Kayseri Kampüsü, fiziki şartların, öğrenme ortamları için en doğru şekilde hazırlandığı binada 2017- 2018 eğitim öğretim yılına merhaba diyecek” dedi.

 

“Öğrencilerimizi geleceğe hazırlıyoruz”

 

Geçtiğimiz yıl açılan 13 kampüsün ardından 20 yeni kampüs yatırımı daha yaptıklarını belirten Uğur Okulları Eğitimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevzat Kulaberoğlu“Uğur Okulları olarak, 49 yıllık deneyim, başarı ve vizyon ile öğrencilerimizi başarılı bir geleceğe hazırlıyoruz. Uğur Okullarında her biri alanında deneyimli eğitmen kadromuzla, sunduğumuz çağdaş eğitim ortamı, erkenSTEM ve STEM eğitimi, kişisel ve akademik gelişimi destekleyen rehberlik ve kariyer hizmetlerimizle ayrıcalıklı bir eğitim kurumu olmayı görev biliyoruz. Akademik, sosyal, duygusal ve fiziksel gelişimi destekleyen ASDF eğitim sistemi ile öğrencilerimizin uluslararası projeler hayata geçirerek sosyal ve kültürel gelişim kazanmalarına önem veriyoruz. Bununla birlikte okullarımızda hizmet veren Uğur Sınava Hazırlık Merkezimizin desteğiyle, öğrencilerimizin sınavlarda üstün başarı elde etmelerini ve iyi bir geleceğe bugünden hazır olmalarını amaçlıyoruz” diye konuştu.

 

“Dünyanın En İyi Üniversitelerine Öğrenci Yetiştireceğiz”

 

Hedeflerinin Uğur Okulları’nda öğrencilerini bir dünya vatandaşı olarak yetiştirmek olduğunu aktaran Kulaberoğlu, sadece Türk üniversitelerine değil, bütün dünya üniversitelerine öğrenci hazırlayacaklarını söyledi. Kulaberoğlu, “Öğrencilerimiz kusursuz bir yabancı dil eğitimi alacaklar. 5. sınıftan itibaren İngilizce ders saatleri artacak. Lisede ise Washington D.C. ve Toronto’daki dil okullarımızda ücretsiz olarak yazları dil eğitimi vereceğiz. Akademik yönden başarılı, yabancı dile hakim, interdisipliner çalışmalarda bulunan nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz. Amacımız katma değeri yüksek üretim yapan nesiller yetiştirmek” dedi.

 

GÜLDEN ÇOKTAN

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla