BİSİKLETÇİLER ERCİYES’TE İNCELEMELERDE BULUNDU

Belçika, Romanya, Ukrayna, Kosova ve Azerbaycan’dan gelen bisiklet profesyonelleri Erciyes Yüksek İrtifa Bisiklet Kampları için incelemelerde bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Yüksek İrtifa Bisiklet Kamplarının dünya çapında tanıtımının gerçekleştirilmesi amacıyla Kayseri Erciyes A.Ş. ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) arasında imzalanan protokol kapsamında, Erciyes’te düzenlenecek üç ayrı bilgilendirme gezisinin ilkine; Belçika, Romanya, Ukrayna, Kosova ve Azerbaycan’dan bisiklet takım antrenörleri, bisiklet federasyon başkanları, kulüp yöneticileri, bisiklet sporu dergileri, kulüp doktorları katıldı. Bisiklet profesyonellerine ilk olarak Erciyes Turizm Merkezi’nin sahip olduğu imkanlar konusunda geniş bilgiler verildi. Ardından tesisler gezdirildi. Heyet Erciyes ve çevresinde bulunan bisiklet parkurlarını inceledikten sonra bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında Kapadokya’yı gezdi.

CINGI: BİLGİLENDİRME GEZİLERİ DÜZENLİYORUZ

Konu hakkında açıklama yapan Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, “Bisiklet bizim için çok önem arz eden ve çok çaba sarf ettiğimiz bir spor. Bu kapsamda Yüksek İrtifa Bisiklet Antrenman kampları için profesyonel bisiklet takımlarını Erciyes’e getirmek için de büyük gayret ediyoruz. Bu vesile ile Erciyes’in yüksek irtifa kamp potansiyelinin uluslararası arenada tanıtımı amacıyla; bisiklet profesyonellerine yönelik yerinde tanıtım yapmak için üç ayrı bilgilendirme gezisi düzenliyoruz. İlk programı tamamladık farklı ülkelerden gelen spor otoriterleri Erciyes’e tam not verdi. Bizim de amacımız bunu genele yayıp Erciyes’in global çapta bilinir hale gelmesi” dedi. 10 ay sürecek olan bu proje ile Erciyes irtifa kampları Türkiye’de ve Dünya’da ulusal ve uluslararası bisiklet yarışları ile yurt dışı fuarlarda stant açılarak tanıtılacak. Bu doğrultuda Erciyes, 10-16 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan ve ülkemizin en büyük global bisiklet organizasyonu Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda da yerini alarak dünyanın dört bir yanından gelen bisiklet takımlarına anlatılacak. 25 Ekim’de organize edilecek ikinci programa ise 20 ülkeden bisiklet camiasının önde gelen profesyonelleri katılacak. KURUM HABERİ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.