ESKİCİ: SPORTİF HAREKETLİLİĞİMİZ SÜRECEK

Malzeme dağıtımında konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici bütün kurumlarla koordineli olarak çalışarak sportif hareketliliği devam ettireceklerini söyledi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici konuşmasında “Gençlik ve Spor Bakanlığı sporun gelişmesi ve tesisleşme yönünde hayata geçirdiği projeler sayesinde spor alanlarının artırılarak spor sevgisinin aşılanması yönünde büyük bir aşama kaydediyor. Genç nesillerimizin gelecekte çok daha iyi imkanlara kavuşması, sportif anlamda dünya gençleriyle rekabet edebilecek donanıma, birikime sahip olabilmeleri için var gücümüzle çalışıyor, her türlü imkan ve kaynaklarımızı gençlerimizin geleceği için seferber ediyoruz. Kayserimiz de sporda birlik, beraberlik ve dayanışmanın tesisi ve sportif hareketliliğin sağlanması adına çalışmalarımıza var gücümüzle devam ediyoruz. 7’den 70’e halk sağlığının korunması hem de yarınlarımız olan gençlerin sağlıklı bir birey olarak yetişmeleri için büyük hedeflerimiz ve önceliklerimiz var. Gençlerimize ve çocuklarımıza küçük yaşta spor bilincini aşılamak için bütün birimler koordineli olarak çalışmaktadır.” dedi.
SOYKARCI: BUTİK SALONLAR YAPILMALI
Kayseri Amatör Kulüpleri Federasyonu Başkanı Musa Soykarcı, “Amatör Kulüpleri Haftasını kutladığımız şu günlerde iki güzel haber aldık; birincisi yapımı süren Erkilet’teki sahaların devir işlemleri tamamlandı Havaların soğumaya başladığı bu günlerde yapılan bu malzeme dağıtımı kulüpler için son derece tararlı olmuştur. Futbolda tesis eksikliklerinin giderilmesinin ardından Kayserinin butik spor salonlarına ve daha fazla yüzme havuzlarına ihtiyacı bulunuyor. Bu sorunları da aşacağımıza inanıyorum” dedi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 69 futbol kulübüne 20 yağmurluk, 20 tişört-şort, 20 eşofman ve 20 adet spor çantasından oluşan malzemeler dağıtıldı. 164 amatör spor kulübüne 10 yağmurluk, 10 tişört-şort, 10 eşofmanve 10 adet spor çantasından oluşan koliler dağıtıldı. Toplamda 233 kulübe 2320 adet spor malzemesi verildi. NACİ GÜLTEKİN ŞEKER

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla