İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OSMAN ELMALI, “ALLAH KİMSEYİ DÜŞÜNCE VE ANLAYIŞ ENGELLİSİ YAPMASIN” DEDİ. 

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, “Allah kimseyi düşünce ve anlayış engellisi yapmasın” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası dolayısıyla bir dizi etkinlikler düzenlendi. Kadir Has Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, “Engellilik, dünyamızın bir gerçeği olduğu için, engelliler haftası sadece ülkemizde değil, 150 den fazla ülkede çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Ülke nüfusumuzun yaklaşık olarak yüzde 12’sini oluşturan engellilere, Kayseri’de 9 Özel Eğitim Okulumuz, 22 tane de özel rehabilitasyon merkezimiz hizmet vermektedir. Engelli vatandaşlarımız söz konusu olduğunda, devletimizin resmi kurumları ve sivil toplum kuruluşları bu vatandaşlarımıza hizmet etmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmamaktadırlar” ifadelerini kullandı.
Engellilere hizmet etmenin bir gönül işi olduğunu kaydeden Elmalı, “Biz diyoruz ki asıl engelli karşısına bir zorluk çıktığı zaman hemen pes eden, onu aşmak için mücadele etmeyendir. Engelliler için yaptığımız her hizmetin bir gün kendimize de lazım olabileceğini unutmayalım. Engellileri sahiplendiğimiz sürece onların hayatını engelsiz hale getirebiliriz. Bu ailelerimizi daha iyi anlamak için, birazcık empati yapmamız yeterli olacaktır. Engellilere verebileceğimiz en büyük desteğin onlara karşı, bir tebessüm, bir selam, bir kucaklaşma, sana cevap veremese bile, koluna girerek nasılsın? Diye hatırını sormak olduğunu düşünüyorum. Bunun için de, engellilere acıyarak değil, onlara hak ettikleri ve gereken değeri vererek yardımcı olmalıyız. Unutulmamalıdır ki her insan bir engelli adayıdır. Allah kimseyi düşünce ve anlayış engellisi yapmasın” ifadelerini kullandı.
Elmalı’nın konuşmasının ardından 9 özel eğitim kurumunda eğitim gören engelli öğrencilerin gösterileri düzenlendi. Öğrencilerin düzenlediği semah gösterisi, izleyenlerden büyük alkış aldı. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla