Kayseri Baro Başkanı Av. Cavit Dursun: “Davanın takibinde görev yapan Kayseri Barosu meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum”

Kayseri’de 15 askerin şehit olduğu, 54 askerin gazi olduğu 17 Aralık 2016’da düzenlenen canlı bomba saldırısı ile ilgili açılan davanın üçüncü gününde açıklama yapan Kayseri Barosu Başkanı Av. Cavit Dursun, “Davayı Türk milleti adına takip için, gerçeğin tüm çıplaklığıyla açığa kavuşarak suçluların cezalandırılmasını sağlamak adına davanın takibinde görev yapan Kayseri Barosu meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

KAYSERİ’DE 15 ASKERİN ŞEHİT OLDUĞU, 54 ASKERİN GAZİ OLDUĞU 17 ARALIK 2016’DA DÜZENLENEN CANLI BOMBA SALDIRISI İLE İLGİLİ AÇILAN DAVANIN ÜÇÜNCÜ GÜNÜNDE AÇIKLAMA YAPAN KAYSERİ BAROSU BAŞKANI AV. CAVİT DURSUN, “DAVAYI TÜRK MİLLETİ ADINA TAKİP İÇİN, GERÇEĞİN TÜM ÇIPLAKLIĞIYLA AÇIĞA KAVUŞARAK SUÇLULARIN CEZALANDIRILMASINI SAĞLAMAK ADINA DAVANIN TAKİBİNDE GÖREV YAPAN KAYSERİ BAROSU MESLEKTAŞLARIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM” DEDİ. 

Duruşmanın yapıldığı bina önünde açıklama yapan Baro Başkanı Dursun, baro avukatlarının davanın takipçisi olduğunu söyledi. Gerçekliğin ortaya çıkması için çaba sarf eden avukat ve basın mensuplarına teşekkür eden Başkan Dursun, “17 Aralık 2016 tarihinde şehrimizde bulunan Kayseri Komando Tugayı’ndan çarşı iznine çıkan evlatlarımıza yönelik yapılan menfur saldırı sonucu 15 Mehmetçik şehit olmuş, 54 Mehmetçiğimiz yaralanmak suretiyle gazi oldukları saldırıya ilişkin olarak Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın takibine ilişkin olarak Kayseri Barosu avukatları takipçisi olmaktadırlar. Ben bu bağlamda özellikle davayı Türk milleti adına takip için, gerçeğin tüm çıplaklığıyla açığa kavuşarak suçluların cezalandırılmasını sağlamak adına davanın takibinde görev yapan Kayseri Barosu meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bu konuda büyük hassasiyet göstererek davanın takibi ve maddi gerçekliğin ortaya çıkması için çaba sarf eden basın mensuplarımıza da çok teşekkür ediyoruz. Davanın ilk duruşması 3 gün olarak planlandı, eksiklikler için yeni bir gün verilecektir. Kayseri Barosu avukatları, Kayseri Barosu Başkanlığı, Türk Barolar Birliği Başkanlığı ve Türk Hukuk Enstitüsü Kayseri Şubesi adına şehit babasından vekaletname alınmak suretiyle davanın takibi sağlanacaktır” ifadelerini kullandı.
Dursun’un basın açıklamasında 17 Aralık’ta şehit olan Yunus Emre Duran’ın babası Mahmut Duran da hazır bulundu. Duran, mahkeme sonunda konuşacağını söyledi. -iha

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.