KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz:

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, katıldığı ‘Bilişim Hukuku Semineri’nde yaptığı konuşmada teknolojik gelişmelerin beraberinde bazı sıkıntıları da getirdiğini söyledi.
KTO Konferans Salonu’nda düzenlenen Bilişim Hukuku Semineri’nin açılış konuşmasını yapan KTO Yönetim Kruulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz; teknolojik gelişmelerin beraberinde bazı sıkıntıları da getirdiğini söyledi. Teknolojinin hızına yetişmenin mümkün olmadığını dile getiren Başkan Hiçyılmaz; “Teknolojinin gelişmesi elbette beraberinde bazı sıkıntıları da getiriyor. Gelinen noktada gelişen teknoloji ve bilişim dünyasındaki gelişmeler insanlara hayatlarını kolaylaştırıyor. İletişimin çok sıkıntılı olduğu yıllardan geçtik. Yaşadığımız dönemde teknolojinin hızına yetişmek mümkün değil gibi geliyor bana. İleride daha rahat ortamlarda, daha güzel şartlar altında hem ticaret yapılacak hem de insanlar birbirleriyle sosyal manada kaynaşmış olacak. Ancak bunun getirdiği sıkıntılar yok mu? Var elbette. Teknoloji ilerledikçe bunu zararlı yönde kullanan insanlar da olabiliyor. Bunun bir düzene oturtulması ve düzen içerisinde yapılması gerektiği kanaatimiz var. zaten bilişim hukuku da bundan kaynaklanıyor. Eğer bu konuda zararlı faaliyetlerde bulunan veya hukuk dışına çıkanlar var ise onlarla da ilgilenmek, onların doğru yola gelmeleri noktasında gayret gösterilmesi gerekiyor diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
Şuanda oda olarak göreve geldikleri 2013 yılından daha iyi bir noktada olduklarını vurgulayan Başkan Hiçyılmaz sözlerini şöyle sürdürdü;
“5 yıla yakındır görev yapıyoruz. Bu süre içerisinde gerçekten iyi niyetlerle Kayseri Ticaret Odası’nı 2013 Mayıs’ından bugüne kadar getirdik. 2013 Mayısı ile mukayese edildiğinde zannediyorum çok daha iyi noktalarda olduğumuzun hakkını teslim edeceksinizdir. Bundan sonraki süreçte Allah nasip ederse çok daha güzel noktalara getiririz diye düşünüyorum.”
Programın devamında katılımcılar, bilişim hukuku hakkında davetlilere bilgiler verdi.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla