Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Serkan Tok 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Serkan Tok yayımladığı mesajında, “Milletimizin tarihinde kahramanlıklar ve zaferlerle dolu olan Ağustos ayı, bundan 96 yıl önce amansız verilen mücadele karşısında yenilen emperyalist güçler, vatanımızdan kovulmuş, bu cennet vatan, Türk vatanı olarak kıyamete kadar kalması ve yaşaması için adeta mühür vurulmuştur. Aradan 96 yıl geçmesine rağmen hala tazeliğini, yaşanan mücadeleyi, gösterilen kararlılığı dün gibi yaşayan Türk Milleti, bu kötü günlere dönülmemesi için elimizde bulunan son kale Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yıkılmaması, tahrip edilmemesi, örselenmemesi için sağduyu ile hareket edip olanca var gücü ile de gayret sarf ettiğini kimse unutmamalıdır” ifadelerini kullandı.
Ağustos ayının önemine değinen Tok, “Aynı zamanda Ağustos ayı ecdadımızın Anadolu Kapılarını Türk Milletine açarak bu toprakların vatan olmasında büyük mücadele veren Büyük Sultan Alparslan Gazi’nin Malazgirt Meydan Muharebesi ile Türk’ün Dünya’ya gücünü ispatladığı ve gösterdiği bir aydır. Bütün bunlarla beraber Milletimizin tarihine bakıldığında kimseye zulüm etmeyen, beyhude yere kan dökülmesine karşı çıkan, huzuru, sükûnu ve barışı ön planda tutan zalim karşısında, mazlumun yanında olan bir seyir takip etmiştir.
Yaptığı her işte, verdiği her mücadele de başta bağımsızlık olmak üzere milletimizin hür kalması ve hür yaşaması için başka milletlere de örnek olacak tarih boyunca takdire şayan bir şekilde herkesin ibretle ve gıpta ile baktığı bir yol takip etmiştir” açıklamalarında bulundu.
Başkan Tok ayrıca, “Bugün yakın komşularımızda kan gölüne dönen adeta, her gün insanlık suçu ve vahşetin işlendiği bir durum karşısında ülkemizi idare edenlerin cereyan eden olayları daha soğukkanlı, başka ülkelerin iç işlerine karışmaktan ziyade kendi ülkemizin milli menfaatlerini dikkate almaları başlıca görevleri olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle 947 yıl önce verilen mücadele ve 96 Yıl önce yaşanan Kahramanlıklar sonucu bu mübarek topraklar da kefensiz yatan şehitlerimize, Allah’tan Rahmet diliyor, Başta Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ve bütün Silah Arkadaşlarına şükran borçlu olduğumuzu ifade ediyor, ruhları şad, mekânları cennet olsun diyorum” diye konuştu. -kb

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla