Tır dolusu 23 palet bakırı çalan iki sanığa 5’er yıl hapis

Hacılar ilçesinde bir tır dolusu 23 palet bakırı çalarak, Cizre’de sattıkları iddiasıyla tutuklu yargılanan iki sanığa 5’er yıl hapis, 40’ar bin TL adli para cezası verildi.
Kayseri 1. Ağır Cea Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanıklar M.E.K.(28), K.E.(40) Şırnak T Tipi Kapalı Cezaevi’nden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile avukatlar ise duruşma salonunda hazır bulundu.
Tutuklu sanık K.E., mahkemede “Ben bu olaya karışmadım, Şırnak’ta evim yıkıldı, ailem Mersin’e taşındı, sokağa çıkma yasağı var, ailem perişan, iftiradan ibarettir, böyle bir şey yoktur” dedi.
Tutuklu sanık M.E.K. ise savunmasında 10 yıldır tır şoförü olduğunu belirterek, “K.E. beni telefonla arayarak Kayseri Hacılar’da M.B. isimli nakliyeci ile görüşmemi söyledi. Hacılar Hes Kablo’dan yükü aldım, Cizre’ye getirdim. Ben yorgun olduğum için dinlenmeye eve gittim. Akşam tekrar çağırdılar, aracı boş şekilde aldım, yük nereye gitti bilmiyorum, orada bir garaja boşaltılmış. Bu iş için bana 40 bin TL verildi. Bu suçta ortağım M.E.K.’dir. Türkiye Cumhuriyeti adaletine güveniyorum. Müştekilerden özür diliyorum” diye konuştu.
Mahkeme heyeti, yapılan yargılama sonucu tutuklu sanıklar K.E. ve M.E.K.’ye ‘yağma’ suçundan ayrı ayrı 5 yıl hapis, 40’ar bin TL adli para cezası verdi. -iha

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla